AEJF National Open Championship 2019

Results for Girls Groups

Group G1

Gold -  Lily Beasley (Panthers)

Silver - Rosie Law (Mei Do Kan)

Bronze - Lydia Law (Mei Do Kan)

Bronze - Matilda Ki-Kydd (Panthers)

Participation medal - Elizabeth Vincent (Panthers)

Group G2

Gold - Bella-Rose Browne (Kyu Shin Kan)

Silver - Faith Hill (Panthers)

Bronze - Lyla Hickinbottom (Mei Do Kan)

Bronze - Edith Wickett (Panthers)

Group G3

Gold - Evie Mitchell (Mill)

Silver - Katherine Yapp (2As)

Bronze - Aseel Taybi (Saltley)

Bronze -Mariah Taybi (Saltley)

Group G4

Gold - Maha Saleh ( Saltley)

Silver - Chloe-May Andrews (Kodakan)

Bronze - Isobelle Sutton (Adrenaline Do Kan)

Group G5 

Gold - Eliza Majid (Saltley)

Silver - Hedika Kalil (Saltley)

Bronze - Zara Majid (Saltley)

Bronze - Kenzie McCreadie (Panthers)

Group G6

Gold - Leena Sahib (Saltley)

Silver - Tamanah Iqbal (Saltley)

Group G7

Gold - Elizabeth Francis (Busen)

Silver - Grace Stopps (Kimi Ki)

Bronze - Sophie Hodgson (Busen)

Bronze - Layla Windsor (Mei Do Kan)

Group G8

Gold - Molly Ann Anderson (Busen)

Silver - Imogen Wray (Busen)

Bronze - Holly Pearson (Black Dragon)

Bronze - Allyssia Treen (Panthers)

5th - Faye Robinson (Busen)

Group G10

Gold - Leah Thakur (North Birmingham)

Silver - Leah Tempest (Busen)

Bronze - Jessica Wood (Busen)

Group G11

Gold - Evie Mitchell (Mill)

Silver - Layla Windsor (Mei Do Kan)

Bronze - Molly Wragg (Busen)




Results for Boys Groups

Group B1

Gold -  George Harrison (North Birmingham)

Silver - Felix Hodgetts (Kokakan)

Bronze - Thomas Vincent (Panthers)

Bronze - Charlie Chapman (Mei Do Kan)

Group B2 

Gold - Harry Harrison (North Birmingham)

Silver - Isaac Halpern (North Birmingham)

Group B3(A)

Gold - Adam Taybi (Saltley)

Silver - Yaseen Sahib (Saltley)

Bronze - Layton Rose (Busen)

Bronze - Isaac Halpern (North Birmingham)

Group B3(B)

Gold - Luay saleh (Saltley)

Silver - Kai Bell (Busen)

Bronze - Henry Harrison (North Birmingham)

Group B4

Gold - Uwais Majid (Saltley)

Silver - Fadi Fazeli (Saltley)

Bronze - Alfie Stoles (Mei Do Kan)

Bronze - Seb Hodgetts (Kodokan)

Group B5

Gold - Sami Fazeli (Saltley)

Silver -  Reese Bell (Busen)

Bronze - logan Edgell (Busen)

Bronze - Mustapha Kalil (Saltley)

Group B6

Gold - Jack Goldin (Kimi Ki)

Silver - Hashim Snabir (Saltley)

Group B7

Gold - Harvey Elsy (Busen)

Silver - Mitchel McDermott (Busen)

Bronze - Harvey Elsy (Busen)

Group B8

Gold - Alfie Mitchell (Mill)

Silver - Peter Bednerik (Kyu Shin Kan)

Bronze - Jack Wragg (Busen)

Bronze - Luke Brookes (Kodokan)

Group B9

Gold - Seb Hodgetts (Kodakan)

Silver - Shane Anderson (Busen)

Bronze - Luay Saleh (Saltley)

Group  B10

Gold - Ryan Jones (North Birmingham)

Silver - Cole Edgell (Busen)

Bronze - Osayd Obushoke (North Birmingham)

Bronze - Christian Smith (Busen)

5th - Jack Golden

6th - Josh Price (Kodokan)

Group B11

Gold - Hayden Yates ( North Birmingham

Silver - Tom Swinburne (Busen)

Bronze - Logan McLoed (Busen)

Bronze - Harry Sayers (Busen)

5th - Owen Marshall (Busen)

Group B12

Gold - Leo Wray (Busen)

Silver - Thomas Allen (Busen)

Bronze - Luke Robinson Busen)

Group B13

Gold - Joshua walton (Mei Do Kan)

Silver - Edward Hart (Kimi ki)

Group B14

Gold - Kavith Tharthulage (Kimi Ki)

Silver - Nicholas Lambert (Busen)

Bronze - Dylan Launder (Busen)

Group B15

Gold - Zak Otsman (Busen)

Silver - Jay McHugh (North Birmingham)

Bronze - Max Clark (Kodakan)


Results for Senior Groups.

Group F1

Gold - Alice Shaylor (Droitwich)

Silver - Zineb Laala Saltley

Bronze - Leena Sahib (Saltley) 

Bronze - Rebekah Salisbury (Saltley)

Group MK1

Gold - Lucien Buleandra (Sobell)

Silver - Daniel Webb (Busen)

Bronze - Fabrizio Giusa (Mei Do Kan)

Group MK2

Gold - Lee Francis (Busen)

Silver - Artus Griska (Busen)

Bronze - Lewis Donelly (Busen)

Bronze - Alex Chapman (Mei Do Kan)

Group MK3

Gold - Jack Fairbairn Johnson (Sobell)

Silver - John Rose (Busen)

Bronze - Edward Hart (Kimi KI)

Bronze - Kyle Papachristophorou

5th - Josh Sutton (Mei Do Kan)

Group MK4

Gold - Ian Aspinall (Busen)

Silver - Scott Campbell (Panthers)

Bronze - Shaun Wray (Busen)

Bronze - Chris Windsor) Mei Do Kan)

Group MD1

Gold - Vladimier Oleinic (Mei Do Kan)

Silver - Yunzsheng Jiao (North Birmingham)

Bronze - Bradley Swift (Kodakan)

Bronze - Adrian Derbyshire (North Birmingham

Group MD2

Gold - Vladimier Oleinic (Mei Do Kan)

Silver - Steffan Frizzell (Busen)

Bronze - Mirislaw Siedziako (North Birmingham)

Bronze - Chris Dyer (Abington)

5th Place - Chris Cresswell